PoPrawne Lekcje

Każdy pewnie słyszał o tym, że nieświadomość prawa szkodzi. Być może niektórzy przekonali się o tym na własnej skórze. Rzeczywiście tak jest - lepiej znać swoje prawa i obowiązki, niż nie mieć świadomości w tym zakresie. Moim celem jest edukacja prawna od najmłodszych lat. Uważam, że lekcje prawa powinny odbywać się już od podstawówki. Ponieważ w szkole nie ma aktualnie przedmiotu "prawo" , postanowiłam stworzyć ofertę lekcji o prawie.

 

Poza tym, że jestem radcą prawnym i mediatorem, a zatem posiadam wiedzę i doświadczenie z zakresu prawa i rozwiązywania konfliktów, jestem też rodzicem i trenerem. Posiadam doświadczenie w pracy z z dziećmi i młodzieżą - na co dzień prowadzę zajęcia wspierające rozwój emocjonalno - społeczny dzieci i młodzieży oraz lekcje prawa dla najmłodszych.

 

Edukacja jest moją wielką pasją. Bliska jest mi pedagogika Jespera Juula, Marii Montessori, Janusza Korczaka, Pozytywna Dyscyplina, Porozumienie bez przemocy.

 

Moje autorskie lekcje prawa - PoPrawne Lekcje opracowałam, by przybliżyć dzieciom i młodzieży świat prawa i prawników. Uświadomić i zainteresować tym tematem.

 

PoPrawne Lekcje nie są wykładem, a warsztatem. Zależy mi na tym, by uczniowie mogli nie tylko poznać teorię, ale przede wszystkim aktywnie wziąć udział w zajęciach. To praca warsztatowa zawsze najbardziej podoba się uczestnikom i powoduje, że zdobyta wiedza zostaje w głowach.

 

Przygotowałam ofertę warsztatów poruszających, w mojej ocenie, najistotniejsze dla młodych ludzi tematy z zakresu prawa. Warsztaty przeprowadzane są w przyjemnej atmosferze, są dostosowane do wieku uczestników. O prawie opowiadam w sposób zrozumiały - nie używam języka prawniczego.

 

Warsztaty można zrealizować jako cykl (wszystkie), albo wybrać jedynie te, które najbardziej są potrzebne w dalej klasie. Jeśli na liście nie ma tematu, którego potrzebujesz - napisz do mnie - przygotuję warsztat dedykowany dla Twojej klasy.

 

Lekcje prawa, to nie tylko dobra zabawa, ale też budowanie świadomości prawnej od najmłodszych lat.

Warsztaty dla przedszkolaków

Od 2019 r. pro bono odwiedzam przedszkola, by opowiadać o prawie i prawnikach przedszkolakom. Jest autorem scenariusza zajęć - Lekcja Prawa dla przedszkolaków. W 2022 r. scenariusz ten został przekazany Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, aby na jego podstawie stołeczni radcowie prawni mogli prowadzić Lekcje Prawa w przedszkolach, Dla radców prawnych chętnych do udziału w projekcie przeprowadzam szkolenia. Koordynuję projekt edukacji prawnej przedszkolaków w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Aktualnie na liście placówek zgłoszonych do projektu znajduje się 70 przedszkoli. Większość z nich została już odwiedzona przez radców prawnych biorących udział w projekcie. Ja osobiście w obecnym roku szkolnym odwiedziłam już około 400 przedszkolaków!

 

Lekcja Prawa (według mojego scenariusza) może odbyć się w Twoim przedszkolu bezpłatnie (na obszarze właściwości OIRP w Warszawie). Temat lekcji: prawo i prawnicy. W celu zgłoszenia chęci udziału w projekcie - skontaktuj się ze mną.

Warsztaty dla klas 1-3

  • O prawie i o prawnikach - prawo i zawody prawnicze

Warsztaty dla klas 4-8

  • Świadomy obywatel - elementy prawa konstytucyjnego
  • W prawniczym świecie - zawody prawnicze
  • Proszę wstać, Sąd idzie! - wymiar sprawiedliwości i postępowanie sądowe
  • Co zrobić, by z rodziną wychodzić dobrze nie tylko na zdjęciach? - elementy prawa rodzinnego i spadkowego
  • Dozwolone od lat 18-stu - a co wcześniej? - elementy prawa cywilnego
  • Nieletni, małoletni, pełnoletni - czyli o odpowiedzialności karnej - elementy prawa karnego
  • Jak nie zaplątać się w sieć... Internetową - elementy prawa cywilnego i karnego
  • Powstał spór i co dalej? - mediacje

Jeśli zainteresowały Cię PoPrawne Lekcje i chcesz otrzymać szczegółową ofertę  - napisz do mnie:

16074.jpg
© 2020 poprawnerodzicielstwo.pl. All Rights Reserved.